Kosten van een visum of verblijfskaart in Vietnam via een bureau (2026)

In 2026 bestaan de kosten van een visum of tijdelijke verblijfskaart voor Vietnam via een bureau uit twee delen: de overheidskosten (bijvoorbeeld 25 USD voor een visum voor eenmalige binnenkomst, 145 USD voor een verblijfskaart van minder dan 2 jaar) en de servicekosten van het bureau. Bij Info Travel beginnen de richtprijzen voor de service bij 1,100,000 VND voor een e-visum, 1,850,000 VND voor een approval letter, 2,500,000 VND voor een visumverlenging en 6,200,000 VND voor een verblijfskaart van 2 jaar. Het totaal hangt af van de visumcategorie, de duur, de urgentie en of documenten vertaald of gelegaliseerd moeten worden.

Waaruit de kosten bestaan

  • Overheidskosten: betaald aan de immigratiedienst volgens het tarievenoverzicht van het ministerie van Financiën (Circulaire 28/2026/TT-BTC). Deze zijn gelijk, of u nu zelf aanvraagt of een bureau inschakelt.
  • Servicekosten: betaald aan het bureau voor advies, het opstellen van formulieren, het controleren van documenten, het indienen en het ophalen van het resultaat.
  • Extra kosten per geval (indien van toepassing): beëdigde vertaling, consulaire legalisatie, medische keuringen, verklaringen omtrent gedrag, koerier.

Overheidskosten in 2026

DocumentKosten
Visum voor eenmalige binnenkomst25 USD
Visum voor meervoudige binnenkomst, tot 90 dagen50 USD
Visum voor meervoudige binnenkomst, meer dan 90 tot 180 dagen95 USD
Visum voor meervoudige binnenkomst, meer dan 180 dagen tot 1 jaar135 USD
Verlenging van verblijf10 USD
Tijdelijke verblijfskaart, minder dan 2 jaar145 USD
Tijdelijke verblijfskaart, 2 tot minder dan 5 jaar155 USD
Tijdelijke verblijfskaart, 5 tot 10 jaar165 USD
Certificaat voor 5-jarige visumvrijstelling20 USD (eerste afgifte) / 10 USD (heruitgifte)
E-visum eenmalige / meervoudige binnenkomst25 / 50 USD

Richtprijzen voor servicekosten bij Info Travel

DienstGeldigheidServicekosten vanafDoorlooptijd
E-visum eenmalige binnenkomst90 dagen1,100,000 VND3–5 werkdagen
E-visum meervoudige binnenkomst90 dagen1,900,000 VND3–5 werkdagen
Approval letter (visum bij aankomst)1 maand, eenmalig1,850,000 VND5 werkdagen
Approval letter voor DN, LD, DT, TT1–3 maanden2,500,000 VND5 werkdagen
Visumverlenging1–12 maanden2,500,000 VND5–7 werkdagen
Tijdelijke verblijfskaart2 jaar6,200,000 VND6–15 werkdagen
Werkvergunning2 jaar4,200,000 VND10–15 werkdagen
5-jarige visumvrijstelling5 jaar3,200,000 VND5–7 werkdagen

Volledige prijslijst: visumkosten voor Vietnam. Dit zijn vanafprijzen; de definitieve offerte wordt dezelfde dag verstuurd nadat we het paspoort en het verblijfsdoel hebben gezien.

Wat de prijs beïnvloedt

  • Visumcategorie en duur: visa voor meervoudige binnenkomst en langere visa hebben hogere overheidskosten; werk- en investeerderscategorieën vereisen meer documenten dan toeristenvisa.
  • Urgentie: aanvragen die sneller dan de normale termijn nodig zijn, kosten meer.
  • Waar de aanvraag wordt ingediend: de immigratiedienst of het provinciale immigratiekantoor waar de sponsor gevestigd is.
  • Buitenlandse documenten: diploma’s, verklaringen omtrent gedrag of huwelijksakten die in het buitenland zijn afgegeven, hebben meestal consulaire legalisatie en een beëdigde vertaling nodig.
  • Uw huidige status: een bestaande overschrijding van de verblijfsduur moet eerst worden afgehandeld, wat een boete met zich meebrengt.

Typische voorbeelden van totale kosten

SituatieBenodigde dienstenServicekosten vanaf (exclusief overheidskosten)
Toerist die 3 maanden blijftE-visum voor meervoudige binnenkomst van 90 dagen1,900,000 VND + 50 USD kosten
Expert die aan een baan van 2 jaar begintLD-approval letter + werkvergunning + verblijfskaart van 2 jaar2,500,000 + 4,200,000 + 6,200,000 VND
Echtgeno(o)t(e) van een Vietnamees staatsburgerTT-approval letter + verblijfskaart voor gezinsleden2,500,000 + 6,200,000 VND
Overzeese Vietnamees of echtgeno(o)t(e) van een Vietnamees staatsburgerCertificaat voor 5-jarige visumvrijstelling3,200,000 VND + 20 USD kosten

Elke situatie is anders. Stuur ons een scan van uw paspoort voor een all-in offerte.

Is het goedkoper om het zelf te doen?

Zelf aanvragen bespaart de servicekosten, maar u betaalt nog steeds de volledige overheidskosten en besteedt tijd aan formulieren, reizen en correcties. Bedrijven hebben bovendien een account op het portaal voor overheidsdiensten nodig en een geregistreerd stempel- en handtekeningspecimen. Zie zelf regelen of een immigratiebureau inschakelen. Als u besluit er een in te schakelen, lees dan hoe u een betrouwbaar visumbureau kiest.

Veelgestelde vragen

Zijn de overheidskosten bij de servicekosten inbegrepen?

Bij Info Travel vermelden offertes de overheidskosten en servicekosten altijd apart, zodat u kunt vergelijken.

Is een verblijfskaart duurder dan een visumverlenging?

De kosten vooraf zijn hoger, maar een verblijfskaart is veel langer geldig (tot 2 jaar voor werk), waardoor die meestal goedkoper is dan steeds opnieuw een visum verlengen.

Moet ik alles vooraf betalen?

De betalingsvoorwaarden staan in de offerte voordat het werk begint. Vraag altijd om een ontvangstbewijs wanneer u betaalt.

Ontvang dezelfde dag een offerte

Info Travel – visum- en immigratiebureau voor buitenlanders in Vietnam. Zalo/WhatsApp: +84327828822 / Hotline: +84903782118.

Dit bericht is gepost in NIEUWS. Bookmark de link.
Bài viết liên quan
All in one