Kos Visa atau Kad Kediaman Vietnam Melalui Agensi (2026)

Pada tahun 2026, mendapatkan visa Vietnam atau kad kediaman sementara melalui agensi melibatkan dua kos: yuran kerajaan (contohnya 25 USD untuk visa kemasukan tunggal, 145 USD untuk kad kediaman kurang daripada 2 tahun) dan yuran perkhidmatan agensi. Di Info Travel, yuran perkhidmatan rujukan bermula dari 1,100,000 VND untuk e-visa, 1,850,000 VND untuk surat kelulusan, 2,500,000 VND untuk lanjutan visa dan 6,200,000 VND untuk kad kediaman 2 tahun. Jumlah keseluruhan bergantung pada kategori visa, tempoh, tahap kesegeraan dan sama ada dokumen perlu diterjemah atau dilegalisasi.

Apa yang membentuk kos

  • Yuran kerajaan: dibayar kepada pihak berkuasa imigresen mengikut jadual yuran Kementerian Kewangan (Pekeliling 28/2026/TT-BTC). Jumlahnya sama sama ada anda memohon sendiri atau menggunakan agensi.
  • Yuran perkhidmatan: dibayar kepada agensi untuk nasihat, penyediaan borang, semakan dokumen, pemfailan dan pengambilan keputusan.
  • Kos tambahan mengikut kes (jika ada): terjemahan yang disahkan, legalisasi konsular, pemeriksaan kesihatan, sijil rekod jenayah, kurier.

Yuran kerajaan pada tahun 2026

DokumenYuran
Visa kemasukan tunggal25 USD
Visa kemasukan berganda, sehingga 90 hari50 USD
Visa kemasukan berganda, lebih 90 hingga 180 hari95 USD
Visa kemasukan berganda, lebih 180 hari hingga 1 tahun135 USD
Lanjutan tempoh tinggal10 USD
Kad kediaman sementara, kurang daripada 2 tahun145 USD
Kad kediaman sementara, 2 hingga kurang daripada 5 tahun155 USD
Kad kediaman sementara, 5 hingga 10 tahun165 USD
Sijil pengecualian visa 5 tahun20 USD (pengeluaran pertama) / 10 USD (pengeluaran semula)
E-visa kemasukan tunggal / berganda25 / 50 USD

Yuran perkhidmatan rujukan di Info Travel

PerkhidmatanTempoh sahYuran perkhidmatan dariTempoh pemprosesan
E-visa kemasukan tunggal90 hari1,100,000 VND3–5 hari bekerja
E-visa kemasukan berganda90 hari1,900,000 VND3–5 hari bekerja
Surat kelulusan (visa semasa ketibaan)1 bulan, tunggal1,850,000 VND5 hari bekerja
Surat kelulusan untuk DN, LD, DT, TT1–3 bulan2,500,000 VND5 hari bekerja
Lanjutan visa1–12 bulan2,500,000 VND5–7 hari bekerja
Kad kediaman sementara2 tahun6,200,000 VND6–15 hari bekerja
Permit kerja2 tahun4,200,000 VND10–15 hari bekerja
Pengecualian visa 5 tahun5 tahun3,200,000 VND5–7 hari bekerja

Senarai harga penuh: yuran visa Vietnam. Ini ialah harga permulaan; sebut harga akhir dihantar pada hari yang sama selepas kami melihat pasport dan tujuan tinggal anda.

Apa yang mempengaruhi harga

  • Kategori dan tempoh visa: visa kemasukan berganda dan visa yang lebih panjang dikenakan yuran kerajaan yang lebih tinggi; kategori kerja dan pelabur memerlukan lebih banyak dokumen berbanding visa pelancong.
  • Kesegeraan: permohonan yang diperlukan lebih cepat daripada tempoh biasa dikenakan kos lebih tinggi.
  • Tempat permohonan dikemukakan: Jabatan Imigresen atau pejabat imigresen wilayah tempat penaja berpangkalan.
  • Dokumen asing: ijazah, rekod jenayah atau sijil perkahwinan yang dikeluarkan di luar negara biasanya memerlukan legalisasi konsular dan terjemahan yang disahkan.
  • Status semasa anda: sebarang tinggal lebih masa yang sedia ada mesti diselesaikan dahulu, dan ini menambah denda.

Contoh jumlah kos biasa

SituasiPerkhidmatan yang diperlukanYuran perkhidmatan dari (tidak termasuk yuran kerajaan)
Pelancong yang tinggal 3 bulanE-visa kemasukan berganda 90 hari1,900,000 VND + yuran 50 USD
Pakar yang memulakan pekerjaan 2 tahunSurat kelulusan LD + permit kerja + kad kediaman 2 tahun2,500,000 + 4,200,000 + 6,200,000 VND
Pasangan warganegara VietnamSurat kelulusan TT + kad kediaman keluarga2,500,000 + 6,200,000 VND
Warga Vietnam di luar negara atau pasangan warganegara VietnamSijil pengecualian visa 5 tahun3,200,000 VND + yuran 20 USD

Setiap kes adalah berbeza. Hantarkan imbasan pasport kepada kami untuk mendapatkan sebut harga menyeluruh.

Adakah lebih murah jika buat sendiri?

Memohon sendiri menjimatkan yuran perkhidmatan, tetapi anda masih membayar yuran kerajaan sepenuhnya dan meluangkan masa untuk borang, perjalanan dan pembetulan. Syarikat juga memerlukan akaun di portal perkhidmatan awam serta cop dan spesimen tandatangan yang berdaftar. Lihat urus sendiri atau upah agensi imigresen. Jika anda memutuskan untuk mengupah agensi, baca cara memilih agensi visa yang boleh dipercayai.

Soalan Lazim

Adakah yuran perkhidmatan termasuk yuran kerajaan?

Di Info Travel, sebut harga sentiasa menunjukkan yuran kerajaan dan yuran perkhidmatan secara berasingan supaya anda boleh membandingkannya.

Adakah kad kediaman lebih mahal daripada melanjutkan visa?

Kos permulaannya lebih tinggi, tetapi kad kediaman sah jauh lebih lama (sehingga 2 tahun untuk bekerja), jadi biasanya lebih murah daripada melanjutkan visa berulang kali.

Adakah saya perlu membayar semuanya terlebih dahulu?

Terma pembayaran dinyatakan dalam sebut harga sebelum kerja dimulakan. Sentiasa minta resit apabila anda membayar.

Dapatkan sebut harga pada hari yang sama

Info Travel – agensi visa dan imigresen untuk warga asing di Vietnam. Zalo/WhatsApp: +84327828822 / Hotline: +84903782118.

Bài viết liên quan
All in one